Strona: Uroczyste wręczenie certyfikatu KAUT i EUR-ACE® / Wydział Chemiczny

Uroczyste wręczenie certyfikatu KAUT i EUR-ACE®

2022-09-26
, red.  Joanna Wojturska

Przewodniczący Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych prof. dr hab. inż. Bohdan Macukow (Politechnika Warszawska) oraz zastępcy przewodniczącego dr inż. Agnieszka Deja (Akademia Morska w Szczecinie), prof. dr hab. inż. Wojciech Łużny (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie), prof. dr hab. inż. Jarosław Rutkowski (Wojskowa Akademia Techniczna) wręczyli certyfikat potwierdzający uzyskanie europejskiej akredytacji EUR-ACE® Label dla kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa na ręce prof. dr hab. inż. Doroty Antos.

Przyznanie certyfikatu stanowi potwierdzenie doskonałej jakości kształcenia na Wydziale Chemicznym, w tym spełnienie kryteriów EUR-ACE® Framework Standards for the Accreditation of Engineering Programmes określonych przez ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education). ENAEE jest organizacją zrzeszającą krajowe agencje i  inne instytucje akredytujące zajmujące się jakością kształcenia inżynierów na uczelniach wyższych Irlandii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Kazachstanu, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch. Organizacje zrzeszone w  ENAEE przyznają certyfikat EUR-ACE® akredytowanym przez siebie programom studiów technicznych. Znak EUR-ACE® jest rozpoznawalny we wszystkich krajach europejskich.

Akredytację przyznano na maksymalny okres przewidziany przepisami, czyli na 5 lat.