Strona: Wizyta naukowców z Brazylii na Wydziale Chemicznym / Wydział Chemiczny

Wizyta naukowców z Brazylii na Wydziale Chemicznym

2023-11-13
, red.  Tomasz Ruman

W dniach 6-10 listopada 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć dwójkę profesorów z Federal University Ouro Preto (UFOP, Brazylia) – prof. Katiane Nogueira oraz prof. Leonardo Nogueira.

Naukowcy przybyli na nasz Wydział na zaproszenie prof. dr hab. inż. Tomasza Rumana – Kierownika Katedry Chemii Nieorganicznej i Analitycznej i zespołu badawczego PolyTechnicLab.

Goście przeprowadzili liczne konsultacje naukowe z pracownikami  i doktorantami Katedry, zapoznali się z tematyką zajęć dydaktycznych prowadzonych w Jednostce, obserwowali także realizację zajęć dydaktycznych oraz przebieg hospitacji zajęć dydaktycznych.

Profesorowie Nogueira uczestniczyli również  w obronie pracy doktorskiej mgr inż. Artura Kołodzieja co było dla Nich ważnym i cennym doświadczeniem.

W ramach konsultacji naukowych rozmawiali z zespołem PolyTechnicLab w zakresie nowych planów badawczych w zakresie metabolomiki, ze szczególnym naciskiem na poszukiwanie biomarkerów choroby Alzheimera. Rozważano także kwestię wymiany osobowej do celów badawczych.

Wizytę zrealizowano w ramach programu Erasmus Plus.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!