Strona: Wizyta studentów w Browarze Okocim Carlsberg Supply Company Polska S.A. / Wydział Chemiczny

Wizyta studentów w Browarze Okocim Carlsberg Supply Company Polska S.A.

2024-06-26
, red.  R. Bochenek, D. Głowacz-Czerwonka
Uczestnicy wizyty / Browar Okocim

W dniu 10 czerwca 2024 studenci Wydziału Chemicznego uczestniczyli w wizycie studyjnej w Browarze Okocim oraz w biologicznej oczyszczalni ścieków browaru.

Zajęcia praktyczne dotyczyły rozwiązań aparaturowych stosowanych w technologii i biotechnologii produkcji piwa.

Zajęcia na terenie browaru prowadził absolwent naszego wydziału Pan mgr inż. Adam Surmacz, Kierownik Obszaru Produkcji Silos i Warzelnia Browar Okocim. W trakcie zwiedzania browaru studenci szczegółowo zapoznali się z kluczowymi węzłami instalacji technologicznej, w tym z nowoczesnymi rozwiązaniami minimalizującymi obciążenie środowiska przez odzysk ciepła i minimalizację emisji CO2.

Zajęcia w oczyszczalni ścieków prowadziła Pani mgr inż. Małgorzata Chmielarz, Koordynator Oczyszczalni. Zajęcia dotyczyły wszystkich etapów technologii oczyszczania ścieków metodą osadu czynnego, rozwiązań aparaturowych, a także gospodarki energetycznej. Szczególną uwagę zwrócono na produkcję i wykorzystanie biogazu do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w procesie kogeneracji oraz zastosowanie biofiltrów do usuwania odorów.

Wizytę zorganizował dr inż. Roman Bochenek.

Wizytę zorganizowano w ramach Politechnicznej Sieci Via Carpatia. Działanie 4