Strona: Wizyta studyjna studentów w firmie QEMETICA (d. CIECH Agro) / Wydział Chemiczny

Wizyta studyjna studentów w firmie QEMETICA (d. CIECH Agro)

2024-06-20
, red.  P. Dziadczyk, D. Głowacz-Czerwonka

W dniu 29 maja studenci Wydziału Chemicznego gościli z wizytą w zakładach chemicznych CIECH Agro  (obecnie QEMETICA) w Nowej Sarzynie.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że dzień 29 maja 2024 roku był dniem wprowadzania w firmie nowej strategii marketingowej obejmującej między innymi zmianę nazwy, zmianę logo i wprowadzenie nowego systemu identyfikacji graficznej. Byliśmy świadkami zawieszania na głównej bramie zakładu szyldu z nową nazwą QEMETICA Agricultural Solutions.

Pierwsza cześć programu miała charakter teoretyczny i odbyła się w budynku dyrekcji. Złożyły się na nią powitanie przez Dyrektora Zakładów p. Wojciecha Błachutę, wykład na temat historii zakładów, ich aktualnej organizacji i profilu produkcji przeprowadzony przez p. Sławomira Babiarza, Koordynatora Doskonałości Operacyjnej, szkolenie BHP, które przeprowadziła p. Monika Pracoń.

Kolejnym punktem programu był wykład na temat środków ochrony roślin przeprowadzony przez p. Janusza Rogulskiego, Kierownika Działu Technologii i Rozwoju Produktu. Wykład obejmowała tematykę dotyczącą wpływu chorób roślin na produktywność rolnictwa, znaczenia ekonomicznego środków ochrony roślin, historii środków ochrony roślin, podziału systematycznego ŚOR w zależności od rodzaju patogenu i od typu formulacji, profil produkcji zakładów i plany rozwijania nowych środków ochrony roślin opartych o biotechnologię.

Kolejnym etapem było zwiedzanie zakładów, po których oprowadził nas p. Sławomir Babiarz. Obejrzeliśmy linię produkcji MCPA, linię produkcji opakowań i linię konfekcjonowania produktu. Następnie p. Justyna Chrupcała zapoznała nas z funkcjonowaniem Pracowni Kontroli Jakości, a p. Karina Zastawna z zadaniami i metodami badań stosowanymi przez Pracownie Ochrony Środowiska.

Program zamknęło spotkanie z p. Gabrielem Kozdrasiem, Członkiem Zarządu firmy.

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Sławomirowi Babiarzowi. za zorganizowanie wyzyty naszych studentów.

Koordynatorem wizyty z ramienia WCh był dr inż. Piotr Dziadczyk.

Wyjazd został sfinansowany ze środków programu Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA.