Strona: Wizyta studyjna studentów w LERG S.A. w Pustkowie / Wydział Chemiczny

2024-06-12
, red.  Karol Bester
Uczestnicy wizyty

W dniu 23.05.2024 studenci z Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej brali udział w wizycie studyjnej w zakładach chemicznych LERG SA w Pustkowie. Wizyta w zakładach w Pustkowie została sfinansowana w ramach projektu Politechnicznej sieci VIA CARPATIA i odbyła się w ramach  praktycznej części przedmiotu Technologia chemiczna – procesy, realizowanego w trakcie III roku studiów na kierunku technologia chemiczna.

Tematem wizyty było zapoznanie studentów z praktycznymi aspektami przemysłowych procesów chemicznych realizowanych w zakładzie w Pustkowie. W trakcie wizyty studenci zostali w pierwszej kolejności zapoznani z historią zakładu, aktualną strukturą Grupy LERG, ofertą produkcyjną zakładu oraz  obszarami zastosowań produktów wytwarzanych w firmie LERG SA. Następnie, dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu oraz zaangażowaniu technologów, studenci zapoznali się  z instalacjami produkcyjnymi na wydziałach produkcji formaldehydu z metanolu metodą srebrową, produkcji żywic poliestrowych i polioli oraz żywic fenolowo-formaldehydowych.

Zwiedzili również  wydziałowe laboratoria kontroli jakości i laboratoria  działu badawczo-rozwojowego. Dzięki wizycie technologicznej studenci zyskali okazje poszerzenia wiedzy o praktyczne zagadnienia z zakresu inżynierii i technologii przemysłowych procesów chemicznych realizowanych w skali przemysłowej, co stanowi doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej przez nich w trakcie zajęć dydaktycznych realizowanych na uczelni.