Strona: Wizyta studyjna studentów Wydziału w browarze OKOCIM / Wydział Chemiczny

Wizyta studyjna studentów Wydziału w browarze OKOCIM

2023-12-04
, red.  Karolina Leś
Uczestnicy wizyty studyjnej w browarze OKOCIM

W dniu 30 listopada 2023 r. studenci trzeciego roku kierunku „Technologia chemiczna” wzięli udział w wizycie studyjnej w Browarze Okocim Carlsberg Supply Company w Brzesku.

W ramach przedmiotu „Podstawowe procesy przemysłu chemicznego i aparatura” studenci mieli okazję zapoznać się z procesami jednostkowymi wykorzystywanymi w browarnictwie oraz ze stosowaną  aparaturą. Prowadzący wizytę, kierownik obszaru produkcji mgr inż. Adam Surmacz omówił proces produkcji piwa od warzenia po butelkowanie, a także przedstawił możliwości pracy w browarze.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA – Działanie 4. Szkoła twórczego działania.