Strona: XIX Konferencja DYDAKTYKA CHEMII .... i już po .... / Wydział Chemiczny

XIX Konferencja DYDAKTYKA CHEMII .... i już po ....

2019-12-06
, red.  Dorota Głowacz-Czerwonka

W dniu 4 grudnia 2019 r. odbyła się XIX Konferencja „Dydaktyka Chemii” organizowana corocznie przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, przy współudziale I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie i Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego (PTChem). Jest ona adresowana do nauczycieli chemii ze szkół podstawowych  i ponadpodstawowych województwa podkarpackiego.

Konferencję otworzyła prof. dr hab. inż. Dorota Antos - Dziekan Wydziału Chemicznego. Uczestników wydarzenia powitali również: dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka – Prodziekan ds. Rozwoju oraz dr hab. inż. Paweł Chmielarz - Przewodniczący Oddziału Rzeszowskiego PTChem.

Tematem przewodnim konferencji było nauczanie chemii w zreformowanej szkole …. Ważki temat konferencji zainteresował ok. 90 nauczycieli szkół z całego Podkarpacia.

Podczas konferencji wykłady wygłosili:

• dr inż. Izabela Pyra – „Działalność PCEN i nowi metodycy w strukturach PCEN”, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie
  • mgr Anna Strusińska - „Spotkanie z nowymi technologiami wytwarzania”, Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS, RARR Rzeszowie
  • mgr inż. Dymitr Malec – „Entalpia czy entropia? – oto jest pytanie…”, Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku
  • dr hab. Ryszard Janiuk, „O czym warto wiedzieć nauczając chemii w zakresie podstawowym w liceum”, Uniwersytet Marie-Curie-Skłodowskiej w Lublinie

W ramach konferencji swoją ofertę edukacyjną zaprezentowali przedstawiciele wydawnictw: „Oficyna Wydawnicza * Krzysztof Pazdro”, Nowa Era i Mac Edukacja.

Fot. B. Motyka, K. Lecka-Szlachta