Strona: XVIII Konferencja DYDAKTYKA CHEMII - RZESZÓW 2018 / Wydział Chemiczny

XVIII Konferencja DYDAKTYKA CHEMII - RZESZÓW 2018

2018-10-31

Serdecznie zapraszamy nauczycieli chemii ze szkół podstawowych  i ponadpodstawowych do udziału w XVIII Konferencji „DYDAKTYKA CHEMII” organizowanej przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie i Rzeszowskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Konferencja odbędzie się 8 listopada 2018 r. (czwartek) w godzinach 9.00-13.00 (rejestracja od godz. 8.00). Jej hasłem przewodnim będzie nauczanie chemii w zreformowanej szkole .

Miejsce: Kampus PRz, Budynek Wydziału Zarządzania PRz (S1)al. Powstańców Warszawy 10sala S-3 (I piętro).

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do 6 listopada br. (wtorek) na adres: chemia@prz.edu.pl

Informacji udziela Dziekanat WCh: tel: (+48 17) 865 16 52, chemia@prz.edu.pl

Szczegółowy harmonogram konferencji:

8.00-9.00           . Rejestracja uczestników
9.00 -9.30 Otwarcie konferencji:
prof. dr hab. inż. Dorota Antos, Dziekan WCh
dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka, Prodziekan WCh ds. Ogólnych
mgr inż. Izabela Pyra, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli
9.30-10.30 „Nauczanie chemii w zreformowanej szkole” -mgr Małgorzata Tołoczyńska-Lekacz, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli
10.30- 11.15 „Nie-chemiczna chemia w szkole” - mgr inż. Dymitr Malec, Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku
11.15-11.45 przerwa kawowa
(w przerwie istnieje możliwość zapisu do PTChem i opłacenia składek)
11.45-12.30 „Oprogramowanie wspomagające nauczanie chemii” - mgr inż. Marian Sztaba, II LO
w Przemyślu
12.30-13.00 Oficyna Edukacyjna * Krzysztof Pazdro.
CHEMIA. Plany wydawnicze – nowa podstawa programowa w liceach i technikach od 2019 r.
Jacek Bartoszek, przedstawiciel regionalny wydawnictwa
Zakończenie konferencji.
Wydawanie zaświadczeń o uczestnictwie w konferencji
(koszt zaświadczenia - 10 zł).
Podczas konferencji prezentowana będzie oferta Oficyny Edukacyjnej Pazdro z możliwością zakupu podręczników (stoisko w holu obok sali S-3).