Strona: XX Konferencja "Dydaktyka Chemii" i już po ... / Wydział Chemiczny

XX Konferencja "Dydaktyka Chemii" i już po ...

2021-12-15
, red.  DGCz, fot. Beata Motyka

W dniu 9 grudnia 2021 r. odbyła się XX Konferencja „Dydaktyka Chemii” organizowana corocznie przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, przy współudziale I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie i Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego (PTChem). Jest ona adresowana do nauczycieli chemii szkół ponadpodstawowych województwa podkarpackiego.

Konferencję otworzyła Prorektor ds. kształcenia - dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz. Uczestników wydarzenia powitali także: Dziekan Wydziału Chemicznego - prof. dr hab. inż. Dorota Antos, przedstawiciel zarządu Oddziału Rzeszowskiego PTChem - dr hab. inż. Jaromir Lechowicz oraz organizator konferencji – dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka, prof. PRz – Prodziekan ds. kontaktów z otoczeniem.

Tematem przewodnim konferencji była elektrochemia…. Ważki temat konferencji zainteresował wielu nauczycieli szkół z całego Podkarpacia.

Podczas konferencji wykłady wygłosili:

• dr inż. Tomasz Pacześniak - „Elektrody i równowaga elektrochemiczna”, Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej
  • prof. dr hab. inż. Jacek Lubczak - ”Zmiany w nazewnictwie związków organicznych”, Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej
  • mgr inż. Dymitr Malec - „Co z tą elektrochemią?”, Zespół Szkół Licealnych, Leżajsk
  • mgr Paulina Kulpa-Wojtkielewicz - „Pułapki w edukacji czyhające na nauczycieli w nauczaniu chemii” –Nowoczesna Szkoła Chemii Molecool, Rzeszów
  • dr Renata Kasper-Pakosz - „Doradztwo metodyczne – wyzwania i szanse w doskonaleniu zawodowym nauczycieli”, ZSL, Leżajsk oraz PCEN Przemyśl

Podczas konferencji przedstawiciele „Oficyny Wydawniczej * Krzysztof Pazdro” zaprezentowali ofertę wydawnictwa, możliwy był również zakup podręczników.

Bardzo pochlebne opinie uczestników konferencji pozwalają przypuszczać, iż konferencja spełniła oczekiwania ….