Strona: Zajęcia studentów technologii chemicznej w Sarzyna Chemical Sp. z o.o. / Wydział Chemiczny

Zajęcia studentów technologii chemicznej w Sarzyna Chemical Sp. z o.o.

2023-06-12
, red.  Joanna Wojturska

W dniu 30 maja 2023 r. studenci III roku technologii chemicznej odbyli zajęcia w zakładach chemicznych Sarzyna Chemical. Firma specjalizuje się w produkcji żywic poliestrowych (żywice nienasycone poliestrowe POLIMAL®, żywice nasycone poliestrowe do farb proszkowych, żelkoty) oraz – jako jedyny producent w Polsce – żywic epoksydowych (żywice epoksydowe EPIDIAN®).

Produkty Sarzyna Chemical to sprawdzony wybór dla wymagających klientów. Żywcie poliestrowe produkowane przez Sarzyna Chemical to wyroby stworzone m.in. z myślą o ładunkach klejonych, produkcji mas szpachlowych, reliningu, nawijaniu i odlewaniu odśrodkowym czy odlewów żywiczno-mineralnych oraz polimerobetonu. Żywice epoksydowe wytwarzane w Sarzyna Chemical nadają się m.in. do stosowania na posadzkach, w połączeniu z kompozytami czy zabezpieczania wybranych powierzchni. Niektóre żywice sprawdzają się idealnie np. podczas produkcji farb proszkowych i ciekłych farb antykorozyjnych.

Zajęcia były prowadzone w ramach projektu pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA – zadanie 4. Szkoła twórczego działania.