Strona: Znamy zwycięzców POSTER MASTER 2023!!! / Wydział Chemiczny

Znamy zwycięzców POSTER MASTER 2023!!!

2023-06-26
, red.  Joanna Wojturska

W dniu 22 czerwca br. odbyła się III Dyplomowa Sesja Plakatowa POSTER MASTER 2023. Z satysfakcją informujemy o wyłonieniu zwycięzców. Komisja Konkursowa przyznała nagrody za wartość naukową, praktyczny aspekt zaproponowanych rozwiązań oraz ich oryginalność następującym studentom:

• I MIEJSCE – inż. Gabriela Dmitrowska - Potencjał przeciwnowotworowy paklitakselu, fulvestrantu i lapatynibu oraz ich koniugatów z dendrymerami PAMAM G4 wobec ludzkiego niedrobnokomórkowego raka płuca
  • II MIEJSCE – inż. Karolina Kosińska - Wytwarzanie nanocząstek tlenku tytanu oraz badanie ich wpływu na zdrowe komórki człowieka.
  • III MIEJSCE – inż. Aleksandra Łyko  - Fotoutwardzalne powłoki poliuretanowe modyfikowane eugenolem

Studenci natomiast mieli możliwość przyznania nagrody za sposób prezentacji wyników badań. W głosowaniu wzięło udział 69 z 101 uprawnionych studentów. Czek w wysokości 200 zł oraz zestaw upominków od partnerów Konkursu otrzymała:

• inż. Katarzyna Piekło - Inteligentne polimery epoksydowe oparte na strukturze ciekłokrystalicznej

Nie zabrakło również wyróżnień w Konkursie POSTER MASTER 2023. Czeki o wartości 100 zł oraz zestaw upominków uczelnianych otrzymały:

• inż. Natalia Chłędowska -  Przeciwprądowe strącanie IgG1 z materiału pohodowlanego
  • inż. Lidia Maryniak  - Poliuretanowe fotoutwardzalne powłoki kationomerowe o zmniejszonej palności
  • inż. Anna Nieczaj - Identyfikacja i lokalizacja związków małocząsteczkowych w aloesie z wykorzystaniem spektrometrii mas
  • inż. Klaudia Stachnik - Uniepalnione pianki poliuretanowe na bazie Rokopolu RF 151V
  • inż. Aleksandra Weber - Samoleczące polimery zawierające fazę ciekłokrystaliczną
  • inż. Monika Wilk - Kompozycje poliuretanowe o ograniczonej palności na bazie Rokopolu RF 551V

Członkowie Komisji Konkursowej oraz przybyli goście zgodnie ocenili, że wszystkie postery zostały świetnie przygotowane a ich autorzy bardzo dobrze poradzili sobie podczas prezentacji swoich dokonań.

Nagrody w Konkursie POSTER MASTER 2023 mogliśmy wręczyć dzięki Partnerom przedsięwzięcia, którymi byli  Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, CIECH Sarzyna, OPTeam. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy a studentów młodszych roczników Komitet Organizacyjny już dziś zaprasza na kolejną sesję posterową dedykowaną dyplomantom - to już za niecały rok :)