Strona: Znamy zwycięzców POSTER MASTER 2024!!! / Wydział Chemiczny

Znamy zwycięzców POSTER MASTER 2024!!!

2024-07-01
, red.  Joanna Wojturska

W dniu 26 czerwca br. odbyła się IV Dyplomowa Sesja Plakatowa POSTER MASTER 2024. Z satysfakcją informujemy o wyłonieniu zwycięzców. Komisja Konkursowa przyznała nagrody za wartość naukową, praktyczny aspekt zaproponowanych rozwiązań oraz ich oryginalność następującym studentom:

• I MIEJSCE – inż. Renata Martowicz-Podgórska - Fluwastyna i digoksyna jako repozycjonowane leki w terapii glejaka i raka wątroby. Badania in vitro.
  • II MIEJSCE – inż. Żaneta Szymaszek - Modyfikacje dendrymerów PAMAM G4 przeznaczonych do terapii glejaka wielopostaciowego
  • III MIEJSCE ex aequo –  inż. Magdalena Twardowska - Modyfikowane dendrymery poliaminoamidowe czwartej generacji jako nośniki do komórek raka wątroby oraz inż. Paulina Zając - Ciekłokrystaliczna żywica epoksydowa – opracowanie metody syntezy i charakterystyka właściwości

Studenci natomiast przyznali nagrodę za sposób prezentacji wyników badań dla posteru, którego autorką jest:

• inż. Katarzyna Kisiel - Zastosowanie ekologicznych substytutów polarnych rozpuszczalników aprotycznych w syntezie precyzyjnie zdefiniowanych polimerów o zróżnicowanej strukturze i topologii

Nie zabrakło również wyróżnień w Konkursie POSTER MASTER 2023. Zestaw upominków uczelnianych otrzymały:

• inż. Monika Sokołowska - Opracowanie metody syntezy mezogenicznej żywicy epoksydowej
  • inż. Sabina Suwała - Zastosowanie techniki Western Blot do wykrycia markera apoptozy – białka p53 w komórkach nowotworowych linii komórkowej DU145
  • inż. Kinga Ślusarczyk - Opracowanie biozgodnego materiału implantologicznego z wykorzystaniem technik polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu

Członkowie Komisji Konkursowej oraz przybyli goście zgodnie ocenili, że wszystkie postery zostały świetnie przygotowane a ich autorzy bardzo dobrze poradzili sobie podczas prezentacji swoich dokonań.

Nagrody w Konkursie POSTER MASTER 2024 ufundował Partner przedsięwzięcia, którym jest Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy a studentów młodszych roczników Komitet Organizacyjny już dziś zaprasza na kolejną sesję posterową dedykowaną dyplomantom - to już za niecały rok :)