Strona: ”Związki organiczne w środkach czystości” -zajęcia dla studentów Wydziału / Wydział Chemiczny

”Związki organiczne w środkach czystości” -zajęcia dla studentów Wydziału

2023-11-23
, red.  Magdalena Zaręba
Uczestnicy zajęć

W dniu 22 listopada 2023 studenci kierunku „Biotechnologia” w ramach przedmiotu „Chemia organiczna” uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez absolwentkę naszego wydziału dr inż. Justynę Sekułę, właścicielkę firmy Laveco.

W trakcie wykładu pod tytułem „Związki organiczne w środkach czystości – analiza etykiety”, który zawierał także elementy praktyczne, studenci dowiedzieli się jakie składniki zawierają detergenty, jak wprowadza się nowe produkty na rynek oraz o roli surfaktantów i baz zapachowych w środkach czystości.

Dr inż. Justyna Sekuła, udzieliła studentom także cennych wskazówek nt. wyzwań jakie stawia rynek pracy absolwentom.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA – Działanie 4. Szkoła twórczego działania.