Strona: Doktorantka naszego wydziału nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020 / Wydział Chemiczny

Doktorantka naszego wydziału nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

2021-04-14

Z przyjemnością informujemy, że doktorantka naszego Wydziału mgr inż. Dominika Czachor-Jadacka została nominowana w plebiscycie gazety Nowiny do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

Doktorantka otrzymała nominację za ogromne zaangażowanie na rzecz pomocy osobom walczącym na pierwszej linii frontu z pandemią koronawirusa. Dzięki akcji drukowania przyłbic ochronnych, której była koordynatorem, udało się wyprodukować i dostarczyć ponad 10 tys. przyłbic dla podkarpackich placówek ochrony zdrowia.

Rok temu pasjonaci druku 3D, wśród nich mgr inż. Dominika Czachor-Jadacka, połączyli siły z Podkarpackim Centrum Innowacji, Stowarzyszeniem Informatyka Podkarpacka oraz HugeTECH i przystąpili do produkcji przyłbic ochronnych, które nieodpłatnie przekazali podkarpackim szpitalom.

Do akcji „Drukujemy dla medyków!” włączyli się również studenci i pracownicy naszego Wydziału. Pisaliśmy o tym z satysfakcją.

Gratulujemy nominacji Kolegium Redakcyjnego do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 i życzymy wielu głosów.

Zachęcamy serdecznie wszystkich do głosowania na Dominikę. Link do głosowania dostępny jest tutaj.

nominacja_dominika_czachor-1.jpeg