Aktualności

Realizujemy umowę o współpracy z CIECH S.A. i LO w Nowej Sarzynie

15-10-2019 r.
, red. Joanna Wojturska

W obecności przedstawicieli Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej, reprezentantów CIECH Sarzyna S.A., wobec władz miasta Nowa Sarzyna oraz dyrekcji, pracowników i uczniów Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie uroczyście otwarto tam nową pracownię chemiczną. Uruchomienie tej świetnie wyposażonej pracowni szkolnej to element współpracy w ramach porozumienia jakie zawarły Politechnika Rzeszowska, CIECH Sarzyna S.A. i LO w Nowej Sarzynie w maju br., o czym informowaliśmy tutaj.

W ramach tego porozumienia CIECH Sarzyna S.A. również aktywnie współpracuje z Wydziałem Chemicznym: przyjęto na staże wakacyjne studentów, umożliwiono organizację cyklicznych wizyt studyjnych. Firma wsparła również inicjatywę utworzenia „Studenckiej strefy wypoczynku oraz cichej nauki” na Wydziale Chemicznym, poprzez przekazanie puf i wygodnych siedzisk.

Wydział Chemiczny w ramach tej umowy będzie organizował zajęcia warsztatowe i wykłady dla uczniów klasy chemicznej, która została utworzona w LO w Nowej Sarzynie pod patronatem CIECH Sarzyna S.A. i Politechniki Rzeszowskiej. Już w listopadzie br. grupa uczniów będzie rozwijać swoje zainteresowania chemią w ramach zajęć w projekcie „Politechnika Młodych Odkrywców”.

Relacja z uroczystości otwarcia

Galeria zdjęć dzięki uprzejmości LO w Nowej Sarzynie

Powrót do listy aktualności