Strona: Finał XV Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego / Wydział Chemiczny

Finał XV Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

2024-05-27
, red.  Janusz Pusz

W mijającym roku akademickim Wydział Chemiczny był organizatorem XV edycji zmagań konkursowych. W Konkursie wzięło udział 282 uczniów z 41 szkół województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Zawody I etapu odbyły się w szkołach, zaś pozostałe etapy Konkursu odbywały się w salach wykładowych Uczelni i Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.

Konkurs ma na celu propagowanie i rozwijanie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poszukiwanie utalentowanej młodzieży, jak również porównania miedzy uczestnikami poziomu opanowania wiedzy chemicznej.

Patronat nad Konkursem sprawuje Rektor Politechniki Rzeszowskiej, Marszałek woj. podkarpackiego, Prezydent m. Rzeszowa oraz rzeszowski oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego, zaś sponsorami konkursu są; Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, ICN-Polfa Rzeszów, SIC-Rzeszów oraz Alchem-Rzeszów.

W dniu 25 maja 2024 roku w salach byłego Klubu Pracownika Politechniki Rzeszowskiej odbyła się uroczystość zakończenia XV edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza. W spotkaniu wzięli udział: prof. Dorota Antos - dziekan Wydziału Chemicznego PRz, p. dr Joanna Wojturska - prodziekan Wydziału ds. kształcenia, p. Magdalena Woźniak-Wąsik – przedstawicielka Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego woj. podkarpackiego, p. dr Bogdan Papciak – sekretarz rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

W uroczystym zakończeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele dyrekcji szkół, oraz członkowie Komitetu Organizacyjnego Konkursu Chemicznego.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów w XV edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza

Duże zainteresowanie młodzieży biorącej udział w XV edycji Konkursu, ich entuzjazm i zapał podczas wszystkich zorganizowanych etapów zawodów wskazują, że podjęta inicjatywa w przeszłości przez Wydział Chemiczny jest dobrą inwestycją w przyszłość, poprzez propagowanie i rozwijanie zainteresowania chemią wśród uczniów, zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, a także jest wspaniałą wizytówką Wydziału Chemicznego w naszym województwie.