Nowy, unikatowy kierunek na studiach II stopnia zagościł w mediach regionalnych i ogólnopolskich.
Zapraszamy do obejrzenia materiału TUTAJ:
Te interdyscyplinarne studia mogą podjąć absolwenci różnych kierunków inżynierskich np. energetyki, inżynierii chemicznej, inżynierii materiałowej, inżynierii środowiska.
Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku technologie wodorowe.
To interdyscyplinarny kierunek studiów, na którym zajęcia prowadzić będą wykładowcy z trzech wydziałów: Chemicznego, Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Budownictwa oraz Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie mowa m. in. o projektowaniu i implementacji instalacji oraz układów do produkcji i magazynowania wodoru z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii.
Kierunek technologie wodorowe wpisuje się w założenia krajowej strategii wodorowej i jest odpowiedzią na spodziewane zapotrzebowanie gospodarki na specjalistów z tego zakresu. Nowi inżynierowie będą wspierać rozwój gospodarki wodorowej i dążyć do zbudowania podkarpackiego przemysłu wodorowego opartego na produkcji wodoru w procesie elektrolizy z wykorzystaniem energii produkowanej przez odnawialne źródła energii (OZE) oraz jego wykorzystanie w energetyce, transporcie i przemyśle.
W nieodległej perspektywie na Podkarpaciu ma być produkowany wodór, głównie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i wykorzystywany do celów transportu, energetyki, ciepłownictwa i innych technologiach w przemyśle. W związku z tym na Politechnice Rzeszowskiej (będącej członkiem założycielem Podkarpackiej Doliny Wodorowej) istotnym stało się wykształcenie specjalistów - nowych inżynierów przyszłości …
Absolwenci kierunku technologie wodorowe mogą znaleźć pracę w firmach np. takich jak:
- CIECH S.A. (spółka CIECH Sarzyna - patron WCh),
- Pratt Whitney Rzeszów, P&W Poland,
- WSK PZL Świdnik,
- Grupa AZOTY S.A., Tarnów,
- ORLEN Południe,
- 3A Composites Mobility S.A.,
- Bury Sp. z o. o.,
- ML System S.A.,
- AUTOMET Group Sanok,
- ENEA S.A.,
- ENERGA S.A.
Tegorocznych MATURZYSTÓW zachęcamy do podjęcia kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa ze specjalnością „technologie wodorowe”. Kierunek ten uzyskał międzynarodową akredytację jakości kształcenia i otrzymał certyfikat EUR-ACE® Label co dowodzi, iż uczelnia spełnia najwyższe standardy kształcenia, posiada odpowiednią bazę dydaktyczną i kadrę pozwalającą na zapewnienie kszyałcenia zgodnego ze standardami europejskimi.