Strona: Europejski certyfikat jakości dla kierunku technologia chemiczna / Wydział Chemiczny

Europejski certyfikat jakości dla kierunku technologia chemiczna

2023-01-24
, red.  Joanna Wojturska

Z satysfakcją informujemy, że Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych w dniu 13 stycznia 2023 r. zdecydowała o przyznaniu kierunkowi Technologia chemiczna (studia I i II stopnia), prowadzonemu na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej, akredytacji na okres 14.01.2023 – 13.01.2028

Kierunek uzyskał europejski certyfikat jakości EUR-ACE®

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych oceniła poziom kadry naukowej i dydaktycznej, prawidłowość realizacji procesu kształcenia, programy studiów, warunki kształcenia a także strategię rozwoju Wydziału, jej zgodności z misją uczelni i zgodność z strategicznymi celami regionu.

Komisja zwróciła uwagę na następujące silne strony kształcenia na Wydziale Chemicznym:

• wysoki poziom kadry naukowo-dydaktycznej,
  • doskonale wyposażone laboratoria technologiczne,
  • dostosowanie oferty programowej do potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego regionu,
  • bardzo dobra współpraca z pracodawcami.

To już druga międzynarodowa akredytacja na naszym Wydziale. Z przyjemnością przypominamy, że w poprzednim roku taki certyfikat uzyskał kierunek Inżynieria chemiczna i procesowa.

Uzyskanie akredytacji dla kierunków studiów prowadzonych przez nasz Wydział jest uznaniem wysokiej jakości kształcenia.

Zachęcamy do podejmowania studiów właśnie u nas. Rekrutacja na studia II stopnia trwa.