Sukces Wydziału Chemicznego - uzyskaliśmy certyfikat „Studia z przyszłością”

14-04-2017

Na Uroczystej Gali Finałowej w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Uniwersytetu Warszawskiego w dniu 13 kwietnia 2017 r. nasz Wydział uzyskał prestiżowy certyfikat "Studia z przyszłością" dla studiów II stopnia na kierunku Technologia Chemiczna. Był to finał II edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”, organizowanego wspólnie przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC.

Znak Jakości „Studia z Przyszłością” otrzymują kierunki studiów, które przekazują aktualną, nowoczesną wiedzę, stwarzają możliwość uzyskania umiejętności i kompetencji poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestują w najwyższą jakość edukacji.

Jest to szczególnie istotne gdyż kształcimy studentów dla strategicznych sektorów gospodarki województwa podkarpackiego, ujętych w strategii rozwoju regionalnego, gdzie oprócz sektora lotniczego i informatycznego należy właśnie sektor przemysłowy (z chemicznym i farmaceutycznym).

Dodatkowym atutem studiowania na wyróżnionym kierunku jest fakt, że od 1 stycznia 2017 r. właśnie studenci tego kierunku mogą być beneficjentami projektu „Kuźnia kluczowych kompetencji studentów wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej” realizowanego w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym PO WER (Konkurs nr 2 /PRK /POWER/3.1 /2016 ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). Dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy kształtować wśród studentów kompetencje i kwalifikacje szczególnie oczekiwane przez pracodawców od kandydatów do pracy.

Właśnie dołączyliśmy do grona najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków studiów w Polsce!


Szczegółowe informacje oraz obszerna fotorelacja z Gali dostępne są na stronie internetowej Programu. (http://www.studiazprzyszloscia.pl/glowna)

O wydarzeniu informowały także media:

um_rzeszowa_notka.png

http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/15294,certyfikat-studia-z-przyszloscia-dla-kierunku-technologia-chemiczna.html

Powrót do listy aktualności