Strona: Podsumowanie semestru zimowego w projekcie POWER / Wydział Chemiczny

Podsumowanie semestru zimowego w projekcie POWER

2020-03-01
, red.  Joanna Wojturska

W semestrze zimowym 2019/2020 dla studentów zorganizowano 10 certyfikowanych szkoleń z zakresu: modelowania struktur biologicznych i projektowania leków, projektowania aparatury ciśnieniowej, audytu energetycznego przedsiębiorstwa, optymalizacji procesu wtryskiwania, wysokosprawnej chromatografii cieczowej HPLC i chromatografii gazowej z detektorem spektrometrii mas GC-MS, tworzenia receptur i wprowadzania kosmetyków do sprzedaży, zarządzania jakością oraz produkcją (Lean Manufacturing, Auditor wewnętrzny Systemu Zarządzania Jakością). Studenci uzyskali 169 certyfikatów wydanych przez jednostki zewnętrzne.

Zrealizowano zajęcia projektowe z zakresu komputerowego wspomaganie projektowania procesów, preparatywnej chromatografii cieczowej, analizy właściwości materiałów proszkowych, dobrych praktyk pomiarowych. Wzięło w nich udział 23 osoby.

Wspólnie z pracodawcami zorganizowano szereg zajęć warsztatowych. W ich realizację zaangażowani byli przedstawiciele firm: Jotun, Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A., Olimp Laboratories. W zajęciach z pracownikami z przemysłu wzięło udział 34 osoby.

Zrealizowano 7 wizyt studyjnych, w ramach, których studenci odwiedzili Zakłady Grupy Azoty S.A. w Tarnowie, Rafinerię Jedlicze należącą do ORLEN Południe, CIECH Sarzyna S.A., Olimp Laboratories Sp. z o.o. w Dębicy, Tikkurila Polska S.A. w Dębicy, Van Pur S.A. w Rakszawie, PZ Cormay S.A. w Lublinie.

Dla nauczycieli odbyły się specjalistyczne szkolenia zawodowe z zakresu: modelowania przepływów metodą obliczeniowej dynamiki płynów w programie Ansys Fluent, obliczeń statystycznych i prezentacji wyników z wykorzystaniem programu STATISTICA oraz w zakresie zaawansowanych funkcjonalności programu AutoCad. Obywały się również zajęcia służące doskonaleniu komunikacji w języku angielskim. Szkoliliśmy się również z ciekawych form prezentacji (Prezi, Power Point poza schematem).

Kadra administracyjna Wydziału podnosiła także swoje kompetencje uczestnicząc w dedykowanych szkoleniach, m.in. z zakresu profesjonalnej i rzetelnej obsługi klienta/studenta w uczelni wyższej, skutecznych sposobów kierowania ludźmi i twórczego rozwiązywania konfliktów, efektywnego motywowanie pracowników.

Nowy semestr właśnie się zaczyna i szykują się dla wszystkich kolejne możliwości. W semestrze letnim 2019/2020 to aż 24 nowe aktywności dla studentów. Szczegóły tutaj. Zachęcamy do udziału w projekcie studentów II roku, którzy właśnie w tym semestrze mogą dołączyć do projektu.

Powrót do listy aktualności