Strona: Sukces, sukces … XXVI Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” i już po … / Wydział Chemiczny

Sukces, sukces … XXVI Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” i już po …

2019-02-08

W dniach 7 i 8 lutego br. odbyło się 26-te już Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” organizowane przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, 1 Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie i Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Wydarzenie kierowane jest do uczniów podkarpackich szkół średnich zainteresowanych rozwijaniem i pogłębianiem wiedzy z zakresu współczesnej chemii.

Seminarium podzielono na dwie części – wykładową i laboratoryjną. W wydarzeniu uczestniczyło 903 uczniów, spośród których 247 osób zwiedziło Wydział Chemiczny, a 314 uczestniczyło w zajęciach laboratoryjnych.

W holu budynku goszczącego Seminarium na uczniów oczekiwali przedstawiciele Samorządu Studentów Chemii gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania, a także reprezentanci Koła Naukowego „Insert”, którzy przygotowali stoisko, na którym istniała możliwość zarówno „przywitania się„ z żywymi okazami szczurów jak i obejrzenia pod mikroskopem mózgów innych przedstawicieli tego gatunku. Na stoisku zaprezentowano również modele badawcze - hodowle komórek ludzkich prowadzone poza ludzkim organizmem, przy pomocy których można testować np. leki przeciwnowotworowe.

W ramach seminarium wykłady wygłosili: dr hab. inż. Agnieszka Bukowska, prof. PRz pt. „Materiały funkcjonalne”, dr  Aleksandra Bocian pt. „Biotechnologiczny potencjał jadu węży" oraz dr inż. Rafał Oliwa pt. „Kompozyty polimerowe o zwiększonej odporności na płomień”.

Po części wykładowej uczniowie zapoznali się z interesującą prezentację przygotowaną przez studentów Koła Naukowego „Insert” i obejrzeli widowiskowe pokazy chemiczne przygotowane przez studentów Koła Naukowego „Esprit”. W części tej aktywnie uczestniczyli Opiekunowie obydwu Kół – dr Łukasz Uram i prof. dr hab. inż. Wiktor Bukowski. 

Brawa, a na koniec owacje na stojąco dowodzą, iż XXVI Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” zakończyło się spektakularnym sukcesem.

O wydarzeniu informowały media – relacja w TVP:
https://rzeszow.tvp.pl/41209088/warsztaty-dla-mlodych-chemikow-na-politechnice-rzeszowskiej

Powrót do listy aktualności