Strona: Gratulujemy ukończenia studiów inżynierskich / Wydział Chemiczny

Gratulujemy ukończenia studiów inżynierskich

2024-02-15
, red.  Joanna Wojturska

W dniu 15 lutego 2024 r. tegoroczni absolwenci studiów inżynierskich odebrali dyplomy ukończenia studiów I stopnia. W bieżącym roku akademickim studia I stopnia ukończyło ponad 140 osób, które kształciły się na czterech kierunkach: Biotechnologia, Inżynieria chemiczna i procesowa, Technologia chemiczna oraz po raz pierwszy dołączyli do grona absolwentów studenci kierunku Inżynieria farmaceutyczna.

Mieliśmy przyjemność wręczyć sześciorgu tegorocznym absolwentom dyplomy z wyróżnieniem. Aby otrzymać dyplom z wyróżnieniem należy uzyskać średnią ocen z przebiegu studiów nie niższą niż 4,6 oraz uzyskać ocenę „bardzo dobry” z weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się. To niewątpliwie fantastyczne osiągniecie.

Dyplomy z wyróżnieniem otrzymali:

• inż. Magdalena Cebula – absolwentka kierunku Inżynieria farmaceutyczna
  • inż. Aleksandra Florek – absolwentka kierunku Technologia chemiczna
  • inż. Markiian Korbetskyy – absolwent kierunku Inżynieria farmaceutyczna
  • inż. Patryk Leszczak -– absolwent kierunku Inżynieria farmaceutyczna
  • inż. Gabriela Pietruszewska - absolwentka kierunku Inżynieria farmaceutyczna
  • inż. Dominika Węglarz - absolwentka kierunku Inżynieria farmaceutyczna

Dodatkowo absolwenci dwóch kierunków studiów oferowanych przez Wydział Chemiczny (Inżynieria chemiczna i procesowa oraz Technologia chemiczna) odebrali międzynarodowe certyfikaty EUR-ACE® Label (EURopean ACcredited Engineer).

Certyfikat jakości EUR-ACE® Label to rodzaj akredytacji opracowany przez European Network for Engineering Accreditation (ENAEE). Sieć ta zrzesza wiele europejskich organizacji zajmujących się kształceniem inżynierów. Jednym z działań sieci ENAEE jest program akredytacji EUR-ACE – European Accredited Engineer. Certyfikat potwierdza wysoki poziom programów kształcenia inżynierów oraz zgodność z przyjętymi w Europie normami i zasadami.

Gratulujemy tegorocznym Absolwentom ukończenia studiów inżynierskich, dziękujemy za zaangażowanie w różnorodną działalność na rzecz społeczności naszego Wydziału, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do podjęcia studiów drugiego stopnia na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej.