Strona: Ponad 2 miliony złotych na realizację programów stażowych dla studentów Wydziału Chemicznego / Wydział Chemiczny

2017-09-12

Z satysfakcją informujemy, że Wydział Chemiczny otrzymał dotację na realizację projektu „Zawodowy start - wysokiej jakości program stażowy na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Projekt zakłada organizację wakacyjnych staży trwających 2 lub 3 miesiące, zgodnie z przyjętym programem stażu pod nadzorem opiekuna stażu (reprezentującego firmę) i uczelnianego wydziałowego koordynatora stażu.

W ramach projektu zapewnione będzie:

• wynagrodzenie miesięczne stażysty (studenta/-ki),
  • dofinansowanie do zakwaterowania poza miejscem zamieszkania stażysty,
  • zwrot kosztów dojazdu stażysty na staż
  • ubezpieczenie NNW/OC stażysty,
  • koszty niezbędnych badań lekarskich stażysty.

Projektem zostaną objęci studenci III roku studiów I-go stopnia oraz I roku studiów II-go stopnia wszystkich kierunków realizowanych na Wydziale. Staże zaplanowano w 2 edycjach na wakacje w roku akademickim 2017/2018 i 2018/2019.

To ogromny sukces i zarazem niesamowite możliwości dla studentów naszego Wydziału.

Szczegóły dotyczące rekrutacji do projektu wkrótce