Strona: Wizyta studyjna studentów Wydziału w firmie SPLAST / Wydział Chemiczny

2023-12-11
, red.  DGCz
Uczestnicy wizyty

W dniu 8 grudnia 2023 r. studenci czwartego roku kierunku „Inżynieria farmaceutyczna”” wzięli udział w wizycie studyjnej w firmie SPLAST w Krośnie.

Firma specjalizuje się w przetwórstwie technicznych tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Obecnie SPLAST to  jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce oraz kluczowy dostawca dla branży: motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej oraz meblarskiej.

SPLAST to również czołowy polski i europejski producent profesjonalnego sprzętu ręcznego do utrzymywania czystości, który znajduje szerokie zastosowanie w efektywnym sprzątaniu biur, hoteli, szpitali, szkół, czy zakładów przemysłowych.

Studenci (w ramach przedmiotu „Wybrane technologie przetwórstwa polimerów stosowane w produkcji leków”) mieli okazję zapoznania się z szerokim zakresem możliwości produkcji wtryskowej poprzez technologie stosowane w firmie, a także obejrzenia nowoczesnego parku maszynowego.

Opiekunem wizyty: był prof. dr hab. inż. Mariusz  Oleksy.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA – Działanie 4. Szkoła twórczego działania.